مادرم خیلی گربه ها رو دوست داشت.خودم هم از کودکی یادمه گاهی به علت رسیدگی مادرم ، گربه ها بچه هاشونو به دندون می کشیدن و میاوردن خونمون

البته هیچوقت اجازه وارد شدن به محیط زندگی پیدا نمی کردن

در محدوده حیاط کوچک خونه آب و خرده غذایی که براشون میزاشتیمو میخوردن و می رفتن

گاهی هم حیاط خونه عرصه ی بازی بچه گربه ها میشد اونایی که بازی بچه گربه ها با کلاف کاموا یا توپ رو دیدن میدونن از چی صحبت می کنم

لحظات تماشایی که از دیدنش خسته نمیشی تا اونجا که خود بچه گربه ها خسته میشدن و میرفتن و ما هنوز دوست داشتیم ببینیم

با وجود اینکه میگن گربه بی چشم و رو هستش من اصلن اینو قبول ندارم هیچوقت ندیدم گربه های اهلی شده خونه، چیزی رو کی بردارن و فرار کنن

گاهی که بچه گانه اونا رو اذیت میکردیم شاید به حرمت نمکی که خورده بودن هیچوقت پنجه یی به روی ما نکشیدن

تا ورودی اتاق میومدن اما انگار غریزه بهشون میگف پا روی فرش و درون محیط داخلی خونه نزارن

مادرم انقد به گربه ها محبت می کرد و هواشونو داشت که بعضی وقتا گربه ها از کوچه دنبالش می دویدن و دور پاش می پیچیدن و باهاش میومدن تو خونه

مادرم به طور کلی حامی هرچیزی هست که جون داره از گیاه و سبزه بگیر تا ه و حیوونا

اما گربه در این بین براش یه چیز دیگه س

از دوران نوجوانی این روحیه رو داشته و تا حدی هم ب ما انتقال داده

از خودم اینقد یادمه گاهی به بچه گربه های تپل مپل دوست داشتنی از کف دستم غذا میدادم طوریکه کف دستمو هم با زبونشون تمیز میکردن

خلاصه زمانی که نگه داشتن حیوان خونگی اینقد پز و ادا و اطوار نداشت ما گربه داشتیم نگه داری نمی کردیم ولی خونه مون جای رفت و آمد و محل امنی برا گربه ها بود

حالا چرا امروز یاد گربه افتادم

عضو یک کانالی در تلگرام هستم حدیثی از امام صادق دیدم که ابتدا شک کردم درسته یا نه

با جستجو در منابع حدیثی دیدم نه . درسته و در احادیث در کنار کبوتر و گوسفند و خروس به نگهداری و رسیدگی به گربه هم توصیه شده

حدیثش رو دوجور دیدم

امیر مومنان (که درود خدا بر او باد) می فرماید: پیامبر وضو می گرفت گربه ایی نزد او آمد پیامبر دانست که آن حیوان تشنه است، پیامبر ظرف آب را به سوی حیوان برد و آن آب را نوشید سپس پیامبر وضو گرفت.

ﺍﻣﺎﻡ ﺻﺎﺩﻕ علیه السلام : گربه» ﺍﺯ ﺍﻫﻞ ﺧﺎﻧﻪ ﺑﻪ ﺷﻤﺎﺭ ﻣﻰ ﺁﻳﺪ ﻭ ﻣﻰ ﺗﻮﺍﻥ ﺑﺎ ﺁﺑﻰ ﻛﻪ ﺍﺯ ﺁﻥ ﻧﻮﺷﻴﺪﻩ , ﻭﺿﻮ ﺮفت.

و البته احادیث بسیار دیگری که درباره رعایت حقوق حیوانات و پرهیز از ظلم و بدرفتاری با آنهاست

مهدی جباری

#گربه

#حقوق_حیواناتwink

پاسخ ب سوال عمومی در توییتر

تقدیم به گربه ها و سایر موجودات بی چشم و رو

حماسه حسینی ؛ کتابی که نیم قرن از زمانه خود جلوتر است

,گربه ,ها ,رو ,بچه ,خونه ,    ,گربه ها ,بچه گربه ,به گربه ,گاهی به

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

گالری نسیم با مزه ها از کتاب‌هایی که می‌خوانم تاج گل مراسم افتتاحیه،تاج گل تبریک، تاج گل تحریم،سفارش تاج گل کاربراتور معاونت پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش آمل کاغذ تحریر سایت کفسابی پیک تندرستی سرزمین ذهن